Van BPI naar ISI
Steeds meer gemeenten hebben het BPI (bijna) leeg. Landelijk zitten er nog ruim 26.000 personen in het BPI (april 2011). Maar wat te doen met de mensen die 'overblijven' in het BPI?
Het BPI is per gemeente in te zien. Hier staat omschreven wanneer kandidaten van het BPI naar ISI geplaatst worden. Als u de personen in het BPI heeft nagekeken en er blijken personen in te zitten die momenteel niet inburgeringsplichtig zijn dat kunt u hieronder lezen hoe u er mee om kunt gaan.
Niet inburgeringsplichtig, wel in BPI
U kunt op twee manieren omgaan met de registratie van personen in het BPI die niet inburgeringsplichtig zijn (bijvoorbeeld personen met een tijdelijk verblijfsdoel of minderjarigen). Hieronder staan de twee mogelijkheden voor u beschreven.
Personen laten staan in BPI
U kunt ervoor kiezen om niet-inburgeringsplichtige personen in BPI te laten staan. Het BPI wordt geactualiseerd op grond van het GBA en wordt op basis daarvan van tijd tot tijd geschoond door DUO.
De personen die vertrokken zijn naar het buitenland worden na een jaar verwijderd uit BPI.
Let op: personen met een onbekende verblijfstitel (GBA-code 00) blijven in BPI/ISI staan. Die worden dus niet automatisch geschoond.
Op het moment dat u de persoon moet handhaven of een voorziening wilt aanbieden dan kunt u de persoon overhevelen naar ISI.
Personen overzetten naar ISI
Als iemand momenteel niet inburgeringsplichtig is en in BPI staat, dan kunt u er ook voor kiezen deze personen vanuit het BPI over te zetten naar ISI met de indicatie niet inburgeringsplichtig. .
Als deze persoon vervolgens in ISI staat en er verandert iets in de verblijfsstatus of in de status van de inburgeringsplicht, dan wordt er een signaal aangemaakt. De volgende signalen kunnen in dat geval van toepassing zijn:
* SS002 ( wijziging naar tijdelijk verblijfsdoel volgens IND)
* SS003 (verblijfsrecht gewijzigd volgens GBA)
* SS007 (persoon heeft de inburgeringsplichtige leeftijd bereikt)
* SS012 (persoon heeft volgens GBA een gewijzigde nationaliteit)
* SS050 (persoon is volgens gegevens van DUO mogelijkerwijs inburgeringsplichtig geworden).
Deze signalen worden zowel in ISI als in het BPI getoond. U kunt een selectie maken van bovengenoemde signalen. Dit kunt u doen via het scherm Raadplegen signalen in de Portal. Een compleet overzicht van de signalen en mogelijke acties vindt u hier.
